czwartek, 12 lipca 2012

The Boss

The Boss

대국남아 大国男児

znany także jako:   DGNA   Daikoku Danji

The Boss to pięcioosobowy boysband z Korei Południowej, który zadebiutował w marcu 2010 roku.Skład  :
 • wokal, tancerz: Karam (Park Hyuncheol)
 • wokal: Mika (Lee Suhoon)
 • wokal: Injoon (Lee Injoon)
 • wokal: Hyunmin (Woo Hyunmin)
 • wokal, tancerz, raper: Jay (Jeon Jihwan)

  Nazwa zespołu to tak naprawdę Dae Guk Nam Ah (DGNA), co w angielskim tłumaczeniu oznacza "The Boys of Super Space" i to właśnie od pierwszych liter każdego z tych słów powstał skrót i oficjalna nazwa The Boss. W Japonii zespół znany jest jako Daikoku Danji.  Pierwsze oficjalne informacje o utworzeniu zespołu pojawiły się w styczniu 2010 roku, a w marcu kwintet zadebiutował występem w programie M!Countdown, gdzie zaprezentowali utwór Admiring Boy. Zespół powrócił w czerwcu promując piosenkę Stumble Stumble, a w sierpniu Nobody…Anybody. W czerwcu 2010 roku ukazał się ich debiutancki mini album Awake

  Od października 2010 roku The Boss zaczęli pojawiać się w japońskim programie telewizyjnym Made in BS Japan jako specjalni gospodarze. Od stycznia 2011 zastąpili członków U-KISS jako gospodarze środowego programu mówiącego o koreańskiej muzyce.

  W styczniu 2011 roku zespół powrócił na muzyczne rynek jako trio. JayKaram i Mika uformowali grupę Popsicle, a cały zespół pracował od października 2010 nad japońskim debiutem. 


  W kwietniu 2011 roku na sklepowe półki Japonii trafił debiutancki japoński krążek zespołu Love Power poprzedzony teledyskiem, który można było zobaczyć miesiąc wcześniej. Następni ukazały się dwa kolejne single: Love Bingo 15 czerwca oraz Love Parade 21 września, przy czym ten drugi był ostatnim wydawnictwem z serii ‘Love Series’.


  W razie błędów proszę zgłaszać ^^
2 komentarze:

 1. Słucham te piosenki chyba z 5 raz<3
  Niezły boysband :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam ich "Love power" ♥ I w sumie przez tą piosenkę ich poznałam ^^ Wtedy tak mówię "kurcze... ładni są... i w sumie wyglądają bardzo koreańsko" :P I nagle wyszukuję ich, patrzę, a to jest koreański zespół xD ZONK *.* Ale kurcze lubię, lubię :)

  OdpowiedzUsuń