wtorek, 4 grudnia 2012

Na wyspie Yeongjongdo powstanie najlepsze miasto na świecie...


Do tej pory na wyspie Yogyu-Muui (Yeongjongdo) znajdowała się jedynie mała rybacka wioska, ale już niebawem ma tam rozpocząć się budowa największego i najlepszego miasta świata. Trzyminutowa wizualizacja już teraz pokazuje, czego można się spodziewać. Tam każdy znajdzie coś dla siebie !
 Osiem stref ma odzwierciedlać życie ośmiu różnych miejsc na świecie: Miami, Las Vegas, Monte Carlo, Orlando, Malibu, Ibizy, egipskich piramid i Evian. W ostatniej będzie można poczuć się jak w zimowym kurorcie i oczywiście będzie można również pojeździć na nartach.

Na 80 kilometrach kwadratowych turyści będą mieli cały szereg ekskluzywnych hoteli, kasyn, centrów handlowych, parków rozrywki, hal koncertowych. Nawet planowana jest budowa toru wyścigów Formuły 1. Ma tam być także jeden z największych budynków świata - o wysokości 200 metrów, szerokości 880 metrów i długości 3,3 km.

___________________________

"Naszym celem jest stworzyć idealne miasto. Chcemy mieć kasyna jak w Las Vegas, centra handlowe jak w Hongkongu i finansowe instytucje jak w Singapurze" - powiedział jeden z pomysłodawców Park Seong-hyun.

źródło: http://podroze.onet.pl/

 ___________________________ 

Kolejna nowość ^^
Jak wam się podoba ?xd 

4 komentarze:

 1. Bardzo mnie zaiteresowal ten post :) Lubie tego typu ciekawostki ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. No jestem ciekawa jak
  to wyjdzie w praniu~ Oby było
  tak kolorowo jak zapewniają pomysłodawcy,
  a napewno w przyszłości odwiedzę (^_^ )

  OdpowiedzUsuń