środa, 9 stycznia 2013

E.via wyjaśnia, dlaczego zmieniła pseudonim na Tymee + doświadczyła podobnej sytuacji jak BLOCK B

E.via wyjaśnia, dlaczego zmieniła pseudonim na Tymee + doświadczyła podobnej sytuacji jak BLOCK BE.via oficjalnie zmieniła imię sceniczne na Tymee .W nocy z 05 stycznia KST, raperka dokonała długiego wyjaśnienia do fanów w kwestiach związanych z jej zmianą nazwy, jak i rzekomych problemów z jej agencją, dline Art Media . Ona stwierdziła, że przechodzi podobną sytuację jak BLOCK B .

Post na Twitter Tymee ( tłumaczenie ChisanaSekai):

"Wysyłam to do moich fanów i moich przyjaciół. Informacje o mojej zmianie nazwy, jak również okolicznościach, jakie przeszłam aż do teraz ... 

Witam. Jestem raperka- Lee Ok Joo ( Tymee, Napper ) dawniej e.via . Chociaż jest tak wiele rzeczy do powiedzenia, chcę powiedzieć, że moje serce łzawi. Postaram się krótko wyjaśnić. Przede wszystkim chcę powiedzieć, że punktem tego listu nie jest oczernianie kogokolwiek, więc nie będę ujawniać żadnych nazwisk. Chcę Wam powiedzieć, tym, których martwiło moje kłopotliwe położenie i fanów, którzy mają mętlik w głowie co do mojej nagłej zmiany nazwy oraz w sytuacji jakiej jestem , a ja zdecydowałam się napisać ten fakt, w nadziei, że nie będzie więcej ofiar, takich jak ja. Jestem w podobnej sytuacji jak BLOCK B , którzy byli w mediach w ostatnim czasie. Czytałam raporty członków BLOCK B, że nie otrzymali zapłaty za rok. Ja nie otrzymałam [dokładnie] podziału dochodów z moich albumów w ciągu ostatnich 2 lat. I chociaż porozumienie zostało zakończone to moja umowa wygasła. Dostałam 0 dolarów zapłaty za moje albumy w ciągu ostatnich 2 lat po ich osiągnięciach.

Zaledwie miesiąc temu na spotkaniu [biznesowych znajomości], przedstawiciel agencji pokazał swój zamiar ponownego przyjęcia mnie ... Po omówieniu w głębi z moją rodziną, otrzymałam konsultacje na temat przyszłości muzyki, którą będę tworzyć. Ze względu na finanse, jak również inne trudności, zdecydowałam się z powrotem tworzyć muzykę, która została zmieniona ze względu na opinię mojej firmy i promować na własną rękę. [Z powodu niesłychanych trudności i  nieznośnego wycieńczenia jakie przeszły], doszłam do tego wniosku, aby odejść..
Następnie kilka tygodni temu na małym spotkaniu, uważnie powiedziałam ludziom z mojej agencji o mojej decyzji. Jednakże 7 milionów won (~ 6.582 dolarów USD) wspominanych mi wcześniej zniknął, i powiedzieli mi: "[My tylko jesteśmy ci winni 2,7 milionów won (~ 2538 dolar USD)]." Choć trudno było zaakceptować, że za pracę w ciągu ostatnich 2 lat dostałam tylko tyle, pohamowałam się myśląc, że będę mogła w przyszłości swobodnie tworzyć muzykę. 
Jak chcieli odpowiedzi na temat przedłużenia mojego kontraktu, kolejny raz powiedziałam, że chciałbym znaleźć [własne] ścieżki w muzyce. Tego dnia, pewna osoba rzuciła papierosa, którego miała w ustach na mnie, a kiedy sprzeciwiłam się jego działaniu, rzucił paczką papierosów z podłogi na mnie i obrażał mnie "
Tymee zaczęła tłumaczyć, że poszła do agencji uregulować swoje konto, a kilka dni później okazuje się, że pieniądze przekazane jej przez Prezesa okazały się jeszcze mniejsze. Pomimo faktu, że była zszokowana podanej kwoty, była gotowa do kontynuowania, ponieważ wiedziała, że agencja przeżywała kłopoty finansowe.
Według rapera, była następnie zmuszona zaprzestać korzystania z pseudonimu "e.via" w każdym z jej przyszłych promocjach lub na portalach społecznościowych. Ponadto, gdy rodzice udali się do agencji, aby dyskutować o anulowaniu swego zamówienia i otrzymania zapłaty, okazało się, że jej umowa została "automatycznie przedłużona."
Przeprasza swoich fanów i bliskich za niepokojenie ich. Tymee mówi, że jeśli agencja nadal będzie działaś na jej psychikę lub działać niezgodnie z prawem, planuje zareagować bardziej stanowczo. Skończyła pisząc, "Ponownie, przepraszam za niepokojenie was wszystkich. Proszę oczekiwać Tymee i muzyki Napper, i proszę, aby dać mi dużo zainteresowania i miłości. "źródło: allkpop.com

tłumaczenie: ChisanaSekai

Osobiście uwielbiam wszystkie  utwory E.Via ( teraz Tymee ). Według mnie jest to okropne i powinna iść z tym do sądu, ale cóż...  Trzymam za nią kciuki i życzę powodzenia.
Za wszystkie błędy przepraszam ^^ 


2 komentarze:

 1. Ja także ją uwielbiam i nie mogę uwierzyć w to co ostatnio dzieje się w świecie kpop-u T.T
  Życzę jej powodzenia jak i dlaszych sukcesów.
  Tymee & Block B hwaiting~! ♥

  OdpowiedzUsuń
 2. masakra co się tam dzieję same kłopoty mają te gwiazdy eh :/
  hmm może jakaś petycja w ich obronie :D hi ?

  OdpowiedzUsuń