wtorek, 7 maja 2013

Jak bardzo popularni ?


Fani z całego świata głosowali na swoich ulubionych idoli.

Po wykonaniu ankiety w grudniu, CJ E&M przeprowadził kolejną ankietę zatytułowaną ‘Artyści k-pop'owi, których lubicie najbardziej‘, która trwała od 4 do 21 kwietnia. Na liście znajdowało się 20 artystów, którzy wydali piosenki w 2013 roku, a ankietowani musieli wybrać swojego ulubionego idola. W sumie ankieta otrzymała 73,809 głosów.

INFINITE-H zajęło miejsce pierwsze zdobywając 41.4% wszystkich głosów, a za nimi znalazły się dziewczyny z Girls’ Generation z 17.3%, oraz na miejscu trzecim SHINee z 13.1%.

INFINITE-H byli na szczycie w Tajwanie, Tajlandii oraz Chinach. Girls’ Generation najwięcej głosów otrzymały w Brazylii i Meksyku, natomiast SHINee najlepiej wypadli w Rosji, Hiszpanii i we Włoszech.

Największy udział mieli fani z Tajwanu, ponieważ oddali oni najwięcej głosów. Co zaskakujące Polska zajęła miejsce drugie pod względem największej liczby głosów z danego kraju, a na miejscu trzecim znalazły się Stany Zjednoczone. Z innych krajów takich jak Algeria czy Tunezja również napłynęło wiele głosów, co pokazało, że K-pop nadal rozprzestrzenia się na całym świecie.

CJ E&M powiedzieli, "Okazało się, że ci artyści są znani w różnych krajach w zależności od trendów i od tego czy są promowani w danym kraju. Dane pokazują, że zagraniczne koncerty oraz międzynarodowa promocja pomagają im w zyskaniu popularności.”

3 komentarze:

  1. Czy Big Bang było w tejże ankiecie ???

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. szczerze powiedziawszy to nie wiem.. ale są dość popularni, więc raczej tak :D

      Usuń