sobota, 20 października 2012

10 nietypowych rzeczy o Korei Południowej (~8~i~9~i~10~)

8. Służba w wojsku
Każdy obywatel koreański płci męskiej zobowiązany jest do odbycia 2 letniej służby wojskowej oraz spędzenia 2-3 dni na manewrach wojskowych raz do roku. Cały ten ambaras związany jest z trwająca formalnie od 1950 roku wojna koreańską, gdzie działania militarne wstrzymuje od 1953 r. zawieszenie broni. Oficjalnie więc na Półwyspie Koreańskim trwa wojna. 
9. Fenomen szpilek i mini
Koreańskie kobiety lubują się w mega wysokich szpilkach oraz na mój gust, niekiedy przy krótkich mini. Gdybyście przejrzeli zdjęcia z ważnych ceremonii koreańskich celebrytów okazałoby się, że 99% zgromadzonych tam młodych kobiet ma na sobie albo 15 cm szpile, albo przykrótką sukienkę.
10. Nie patrz się Koreańczykowi w oczy
Na zachodzie nawet wskazane jest patrzenie sobie prosto w oczy podczas rozmowy [oczywiście wykluczając natrętne wlepianie się w towarzysza i peszenie go samym wzrokiem]. Jest to oznaka zainteresowania i otwartości. W Korei jest odwrotnie. Spoglądanie drugiej osobie prosto w oczy, może być potraktowane jako zbyt śmiałe. Spuszczając wzrok dajemy do zrozumienia, że słuchamy z uwagą.

3 komentarze:

 1. Punkt 10 jest ciekawy, nie wyobrazam sobie rozmawiac z kims nie patrac mu w oczy :) Buziaki, zapraszam na nową notkę! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. OO, że ich nogi nie bolą.
  Z tymi oczkami to nie wiedziałam ;P

  OdpowiedzUsuń
 3. 10 punkt mnie zaskoczył. To całkiem inaczej niż u nas i tak jakoś dziwnie mi to sobie wyobrazić mówic do kogoś lub słuchac patrzac sie gdzie inndziej xD

  OdpowiedzUsuń