niedziela, 5 sierpnia 2012

Hwayoung opuszcza T-arę :(Wytwórnia Core Contents Media ogłosiła, że członkini T-ary – Hwayoung opuści zespół. Nie było by to nic wyjątkowego (często członkowie grup odchodzą z różnego rodzaju powodów), gdyby nie kontrowersje jakie towarzyszą całemu wydarzeniu. CEO wytwórni - Kim Kwang Soo ogłosił, że
"Ze względu na skargi sztabu T-ary (5 stylistów, 7 osób odpowiedzialnych za fryzury i makeup oraz 7 menadżerów) kontrakt Hwayoung zostaje unieważniony w trybie natychmiastowym."
Natychmiast pojawiły się domysły konkretnych powodów takiego obrotu spraw. Przedstawiciele Core Contents Media twierdzą, że to ze względu na niedopuszczalne zachowanie członkini doszło do „wyrzucenia” jej z zespołu.  Jednym z przykładów takiego zachowania ma być incydent jaki wydarzył się w Music Bank po powrocie T-ary z koncertu wBudokanCCM zdecydowała wtedy, że Hwayoung wykona podczas występu swój rapowany segment siedząc na krześle (ze względu na jej kontuzję nogi). Dziewczyna nagle zmieniła zdanie i odmówiła wejścia na scenę na dwie grupy przed występem. Zmusiło to Hyomin i Eunjung do szybkiego przyswojenia sobie rapu i wykonanie go zamiast ich koleżanki. Ze zdenerwowania Hyomin zaliczyła pomyłkę. Podczas powrotu do domu, na oczach fanów i reporterów Hwayoung rzuciła swoje kule i usiadła na ziemi grożąc zrobieniem sceny menadżerom.
Innym przykładem miało być to, co zdarzyło się w grudniu 2010 roku. Hwayoung nie posłuchała wtedy polecenia menadżera zespołu, który poprosił dziewczyny o przygotowanie się do występu. Doprowadziło to do spięć między członkiniami. Hyomin próbowała przemówić swojej koleżance do rozsądku lecz nie dało to żadnego rezultatu. Miało wtedy dojść do kłótni Hwayoung z Jiyeon, co ewentualnie doprowadziło do sławnego „niepokornego” występu Jiyeon, której zarzucano wtedy brak odpowiedniej postawy na scenie


Kim Kwang Soo stwierdził, że
"Nie będziemy ujawniali podobnych do incydentu w Music Bank zachowań Hwayoung, gdyż chcemy ją chronić."
W wywiadzie dla Ilgan Sports dodaje także:
"Było tak wiele spraw, ale nie chcę rzucać światła na żadne z nich, więc niczego nie mówię."
Oficjalny komunikat prasowy wytwórni tylko dolewa oliwy do ognia:
"Podczas zmiany liczby członkiń z 7 do 9 wspomniałem, że istnieje zagrożenie wydalenia tych osób, które nie będą pracowały wystarczająco ciężko lub zaszkodzą pozostałym członkiniom. [...] Jeśli któraś z członkiń stanie się leniwa lub skupi się wyłącznie na sobie, grupa osiągnie wewnętrzną pustkę. Dlatego priorytetem powinny stać się pokora, podstawowe maniery i charakter."
Hwayoung skomentowała na swoim twitterze oświadczenie wytwórni jednym zdaniem:
…fakty bez pokrycia w prawdzie.
Pojawiły się także doniesienia, jakoby główną przyczyną odejścia Hwayoung miało być złe zachowanie pozostałych członkiń zespołu w stosunku do niej. Była już członkini T-ary miała być tyranizowana i traktowana z góry. Dziewczyny miały rzekomo doprowadzić u niej do poczucia wyrzutka, wyalienowania. Potwierdzeniem tych plotek ma być chociażby fakt, że 27 lipca Boram przestała obserwować konto Hwayoung na twitterze (jako jedyne konto spośród wszystkich członkiń zespołu). Inni uważają nawet, że Boram nigdy nie obserwowała konta stojej koleżanki. Kolejnym argumentem przemawiającym za tą teorią mogłyby być tajemnicze wiadomości umieszczane przez Hwayoung na jej twitterze:
"Wsparcie rodziny i fanów tak wiele dla mnie znaczą. Proszę, czuwajcie nade mną."
A także:
"Ja też cierpię. Naprawdę chce mi się płakać. Powinnam zamiast tego po prostu poćwiczyć…"
Kim Kwang Soo plotki o znęcaniu się nad Hwayoung komentuje następująco:
"Pragnę podkreślić fakt, że plotki o „tyranizowaniu” dotyczące zespołu T-ara nie są prawdziwe."
Najnowszy komunikat na twitterze Hwayoung może być interpretowany jako swoiste przyznanie się do winy:
"Do moich fanów, kochaliście mnie aż do teraz, i przykro mi, że was rozczarowałam. Proszę przestańcie i oczekujcie nas bardziej dojrzałych i lepszych w przyszłości. Przepraszam, że przez ten czas was niepokoiłam. Chcę także przeprosić moją rodzinę z Core Contents Media. Następnym razem pozdrowię was wszystkich z lepszym wizerunkiem."
Eunjung wsparła swoją koleżankę krótką wiadomością na swojej Fan Cafe:
"Tak bardzo ci dziękuję… I przepraszam."
Jedyne, co jest stuprocentowym faktem to to, że Hwayoung odchodzi z zespołu po 20 tygodniach. Faktem jest także to, że główny głos przy decyzji o wydaleniu jej z T-ary nie miały członkinie, ale personel.
CEO Core Contents Media oznajmił:
"8 członkiń T-ary uszanowały decyzję 19 osób personelu, gdyż przedłożyły pracę zespołową nad siebie same. […] Podjąłem taką decyzję ze względu na przyszłość i dalszą egzystencję T-ary, razem z personelem siedzieliśmy do 7 rano przekonując członkinie zespołu."
Równie szybko co odejście Hwayoung z T-ary, pojawił się także cień nadziei dla fanów. Kim Kwang Soo poinformował StarNews o możliwości powrotu byłej członkini do zespołu:
"Jeśli Hwayoung uświadomi sobie jej winę i szczerze będzie żałować, możliwe jest, że personel i członkinie przedyskutuje jej powrót do zespołu. Powtarzam to jeszcze raz, ale żeby tak się stało, Hwayoung musi zastanowić się nad własnym postępowaniem i już nigdy nie zachować się tak w przyszłości."
Jaki wpływ na zespół będzie miała cała ta sprawa? Największy portal zrzeszający fanów T-ary, t-arafan.com zapowiedział, że strona zostanie zamknięta 15 sierpnia. Na daum.net pojawiła się petycja o rozwiązanie zespołu podpisana już przez ponad 100 tysięcy osób.


Niektóre z marek reklamowanych przez T-arę już zapowiedziały, że nie będą współpracowały z zespołem. Przedstawiciele marki kosmetyków „Tony Moly” ogłosili:
"Kontrakt T-ary kończy się pod koniec sierpnia. Byliśmy w trakcie negocjacji warunków nowego kontraktu, ale z powodu tej kontrowersji współpraca nie będzie kontynuowana."

Co najważniejsze, dziewczyny miały powrócić już 14 sierpnia. Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia ich powrót staje pod dużym znakiem zapytania.
Co Wy o tym sądzicie?

NOWE ŚWIATŁO NA SPRAWĘ HWAYOUNG?!

Świadkowie incydentu Hwayoung na Music Bank twierdzą, że Core Contents Media nie przedstawiło nam całej historii próbując zgnębić gwiazdę.
CCM podali do informacji wiadomość, że Hwayoung rzuciła kulami, usiadła na ziemi naprzeciw fanów i reporterów kierując w ich stronę groźby. Historia ta została użyta jako przykład wyrzucenia maknae z grupy.
Według jednego z reprezentantów CCM nie powiedzieli całej prawdy stojącej za zachowaniem Hwayoung. Wyjawił on, że idolka została zamknięta w poczekalni, płakała na korytarzu zanim zdecydowała się nie wystąpić i rzuciła swoje kule.
Nowe detale tej sprawy dają duże wsparcie Hwayoung, która była dręczona przez koleżanki z grupy, które to zarzuty CCM nadal uparcie oddala.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz